Sbor dobrovolných hasičů Onšov

Bleskově
/13 03 2018/
Nové průklazy - foto, kdo chce dát fotku na průkaz, bude se fotit dne 17.3.18 od 14.00
/29 12 2017/
Výroční schůze 20.1.2018, maškara 10.2.2018, hasičský ples 23.2.2018
/17 01 2017/
Na stránkách je pozvánka na výroční schůzi, dne 21.1. od 19.00 hodin
/10 06 2016/
Odjezd na dnešní soutěž v 18.00 Onšov ;18:10. Martinice ; 18:15 Košetice
/15 05 2016/
Ahoj v pátek před soutěží (27.5.) si mažoretky zamlouvají věci od 20:00. Díky
/19 04 2016/
Ahoj, tuto neděli 24.4 bude brigáda na stavění čarodějnic. Sraz je jako vždy ve 13:00 u hasičárny.
/25 09 2016/

Výlet do Techmania Science Center Plzeň

Akce

Okrsek 11

 

 

POZVÁNKA

 

NA VÝLET ZA POZNÁNÍM FUNGOVÁNÍ SVĚTA KOLEM NÁS DNE 15.10.2016

 

Vážení rodiče mladých hasičů. Rádi bychom touto cestou pozvali Vaše děti na poznávací výlet do Techmania Science Center Plzeň, který pořádá Okrsek 11, Košetice dne 15.10.2016.

 

Výlet je určen výhradně pro mladé hasiče, kteří jsou členy kteréhokoliv sboru v našem okrsku (SDH Onšov, SDH Košetice, SDH Buřenice, SDH Babice, SDH Radějov, SDH Chyšná, SDH Chýstovice, SDH Martinice). V případě, že kapacita přihlášených mladých hasičů bude větší než kapacita autobusu, máme zajištěnou další dopravu, takže jsme schopni všechny naše mladé hasiče na místo dopravit. V případě, že se kapacita autobusu nenaplní mladými hasiči (a to pouze v tomto případě), bude možno zbylá místa obsadit i dětmi, které nejsou členy žádného SDH a mají o toto členství v budoucnu zájem. Jsme si vědomi toho, že je těžké dítěti vysvětlit, že se výletu nemůže zúčastnit, když jeho kamarád ze školy nebo party pojede, ale je naším zájmem upřednostnit děti z našich sborů, pro které je výlet prioritně určen.

Na výlet se pojede za každého počasí. Expozice, které navštívíme, se nachází v nově zrekonstruovaných klimatizovaných halách historických budov plzeňské Škodovky. Tyto expozice jsou interaktivní a děti zde mohou experimentovat a poznávat, jak funguje svět například v oblasti přírodních jevů a zákonitostí, oborů lidských činností, fyziky, filmu atd. Další zajímavostí, kterou chceme dětem nabídnout, je trojrozměrná projekce na kupoli o průměru 14 metrů, kterou v současné době disponují pouze 3 evropská science centra a to ve Varšavě, v Barceloně a námi navštívené v Plzni. Tato projekce proběhne ve 3 D Planetáriu. V hale planetária je pro děti připravena opět interaktivní expozice týkající se v tomto případě vesmíru. Je zde více jak dvacet interaktivních exponátů, které velmi srozumitelnou formou představují řadu fyzikálních a astrofyzikálních jevů a fenoménů.

Jak dítě na výlet připravit a co mu dát s sebou? Co se týče dopravy a vstupů na expozice, tak je vše hrazeno z finančních prostředků našeho okrsku. Vašeho potomka stačí přiměřeně obléci, zejména s ohledem na to, že budeme celý den pouze ve dvou halách, které jsou od sebe vzdálené cca 30 metrů. Parkoviště je v areálu, takže cesta z parkoviště do haly je taky tzv. za rohem. Dětem je třeba zajistit do batůžku nějakou svačinu a pití. Dále je třeba vložit do jejich peněženek nějaké peníze a to jednak na oběd a popřípadě na další pití. Oběd si každý zakoupí sám nebo s pomocí doprovázejících vedoucích jednotlivých skupin a to v restauraci přímo v hale s hlavní expozicí, tedy bez opuštění areálu. Je zde výběr z hotových jídel, minutek, dezertů, salátů, baget, sendvičů, no prostě všeho možného a není možné, aby si někdo nevybral. V případě, že nechcete do batůžku dělat odpolední svačinu, je možno si ji koupit rovněž na místě. Forma stravování je bufetová a oběd se pohybuje v ceně okolo 100,- Kč. Další případ, kdy bude každý z účastníků potřebovat peníze, nastane v době, kdy si bude chtít z Techmanie odvést nějaký suvenýr nebo obdobnou věc, které jsou v prodeji rovněž v hlavní hale. Tím jsem chtěl říci, že nějaké kapesné potřebuje každý. Jakým množstvím finančních prostředků děti vybavíte, necháme pouze a jen na Vašem uvážení a potřebách Vašeho potomka.

Během celého dne se o děti budou starat vedoucí mládeže jednotlivých sborů. U těchto vedoucích nebo funkcionářů jednotlivých sborů je třeba týden před vlastním výletem (tedy nejpozději do 9.11.2016) mladé hasiče na výlet přihlásit. Je nutné, abychom věděli, s jakým počtem můžeme počítat a popřípadě, kolik míst můžeme nabídnout dětem, které nejsou v žádném z našich sborů vedené. Upozornění: Abychom se v přihlašování dětí nedostali někam, kam nechceme, spoléháme na férové jednání každého přihlašovatele a zejména spoléháme na seznamy členů jednotlivých SDH v okrsku, které máme k dispozici k nahlédnutí.

Odjezd je z parkoviště u prodejny Jednota v Košeticích v 07:40 hodin. Autobus vyjede z Onšova v 07:30 hodin - sraz na parkovišti mezi kostelem a domovem důchodců. Autobus pojede přes Martinice, kde mohou přisednout děti z Martinic (popř. z Chyšné) - sraz na autobusové zastávce v Martinicích v 07:35 hodin. Na místech srazů buďte prosím včas.

Předpokládaný příjezd zpět do Košetic je okolo 20:00 hodin. V případě, že využijeme celou otvírací dobu Techmanie, příjezd bude nejpozději ve 21:00 hodin.

Jestliže jsem na něco zapomněl nebo budete chtít cokoliv upřesnit, kontaktujte vedoucí mládeže jednotlivých sborů, kam Vaše děti docházejí, nebo Vás mohu informovat přímo já na telefonu 605 888 962 nebo na e-mailu zdeneksovka@seznam.cz.

Věříme, že děti v Techmanii zažijí nejen úžasný den, ale navíc interaktivním způsobem poznají něco více o tom, jak svět okolo nás vlastně funguje.

 

S pozdravem

Zdeněk Sovka

velitel okrsku

Stáhnout pozvánku


Napsat komentář
Od : urby
27. 9. 2016 (11:09:26)
děti se mohou přihlásit formou sms zaslaný na moje číslo 731552412


Zatahování Evičky a Oty

zatahovani_evicka

Pyrocar 2018

pyrocar

Noční soutěž dětí v Onšově 2018

onsov

... Nejnovější anketa ...

Na jakou akci se nejvíce těšíte?
Výroční schůze
-[2]
Hasičský ples
-[1]
Maškara
-[4]
Okrsková soutěž
-[3]
Pouť
-[16]
Celkem hlasů: 26
Vytvořena: 8. 1. 2017
... Přihlášení pro redaktory ...
Firefox - Objevte znovu web. Proč používat Linux OO.o.cz