Sbor dobrovolných hasičů Onšov

Bleskově
/07 03 2019/
23.3.2019 proběhne brigáda na pálení klestu v Těškovicích. Sraz v 8:00 u hasičárny, nebo rovnou v lese.
/16 01 2019/
Pozor změna! Výroční valná hromada 19. ledna 2019 začíná již v 19:00 h. Přijďte včas.
/13 03 2018/
Nové průklazy - foto, kdo chce dát fotku na průkaz, bude se fotit dne 17.3.18 od 14.00

Soutěže
Připadá mi milá povinnost sepsat informativní článek o Hasičské soutěži okrsku Košetice pořádané 9.6.2012 v Onšově. Informativní proto, že většina lidí zajímající se o aktivity Onšovských hasičů na soutěži byli a tudíž už všechno vědí.

Začátek soutěže byl tradičně ustanoven na první hodinu odpolední. Soutěže se zúčastnili 14 družstev mužů, 5 družstev žen a 7 družstev Dětí. Z Onšova se zúčastnili 3 družstva mužů, tři družstva žen a 3 družstva dětí.
Tím že SDH Onšov tuto soutěž pořádal, musím se zmínit i o organizaci a připravenosti celé soutěže. Onšováci opět dokázali, že umí nadstandardně připravit akce tohoto rozměru. Soutěžící měli připraveny soutěžní tratě ve vzorovém stavu, ať už to byly štafety nebo prostory pro útok dětí nebo dospělých. Diváci si rozhodně nemohli stěžovat na nedostatek občerstvení nebo místa k posezení – všeho bylo dost.
Tímto chci poděkovat a vyzdvihnout práci přípravářů a obsluhy, kteří si pomyslné medaile zaslouží stejně jako soutěžící.
Soutěž startovala na útoku ženami a na štafetě muži a souběžně s tím soutěžili i děti. Naše holky, bez výjimky, předvedli krásné útoky za slušné časy, na kterých, nutno přiznat, je ještě co pilovat. Nicméně jejich soupeři takřka nedokázali opovědět a po podobně dobrém vykonu na štafetách se ženy umístili takto: Žena A útok na druhém, štafeta na prvním, celkově na druhém místě. Ženy B útok na prvním, štafeta na druhém, celkově na prvním místě. Ženy C útok i štafeta a celkové umístění na pátém místě.
Děti se umístili takto: Starší na druhém místě, mladší A na druhém místě a mladší B na třetím místě. K jejich výkonům jistě něco dopíšou jejich vedoucí.
Vzhledem k tomu, že jsme se konečně odhodlali koupit novou mašinu, která nás co se týče výkonů na útoku už rozhodně nebrzdí, dopadli družstva mužů takto: Muži A útok v historickém čase SDH Onšov za 23,93 na prvním místě, štafeta na druhém místě, celkově na prvním místě. Muži B útok na skvělém druhém, štafeta na zamyšlení hodném třináctém celkově na sedmém místě. Muži C útok a štafeta na pátém místě celkově na šestém.
Tyto výsledky bych rád zhodnotil jako celkový úspěch SDH, kdy je jedno kdo za koho běhá, ale je důležité, aby se police v hasičárně  prohýbali pod přívalem nových a nových pohárů.
Po vyhlášení byla pro zpestření vyhlášená soutěž v přetahování lanem (pozn. redakce - výborný manažerský nápad p. Pikala). Tuto dle očekávání vyhrál atletický klub pod vedením pana Turka, který ve finále přetáhl i hasický speciál Trabant 602, škoda že jen předčasně odjela Tatra 815, protože i tu by asi za sebou tahali jak balík slámy. Překvapení nám připravili kluci z céčka, kteří skončili na třetím místě.
Večer nám k dokreslení skvělé nálady hrál Katr.

Na závěr nemám co dodat snad jen budu citovat slova extrenéra fotbalové repre pana Brucknera:“ Byl to kus, dobře, odvedené práce.“